Perfumy i wody toaletowe Avon?

Perfumy Avon

Perfum czy woda toaletowa. Co wybrać? 

Perfumy, wody toaletowe, wody perfumowane, wody kolońskie, wody odświeżające… na pewno wiele z was zastanawia się, czym się różnią między sobą. Postaram się przybliżyć Wam te pojęcia. Na wstępie warto także dodać, że w potocznej mowie słowo „Perfum” używa się do wszystkich rodzajów wód zapachowym takich jak woda toaletowa, czy woda perfumowana. Na potrzeby tego artykułu także będziemy stosować tego typu nazewnictwo.

Jak podaje Wikipedia nazwa perfumy, odnosi się do kosmetyków, których jedynym zadaniem jest nadawanie ludziom jaki i obiektom możliwe długo utrzymującego się zapachu. Tak więc możemy uznać je za produkty służące do upiększenia i poprawy naszego samopoczucia. Będą to nie tylko wymienione wcześniej wody zapachowe, ale także kremy, balsamy i żele pod prysznic, które oprócz nadawania zapachu posiadają dodatkowe funkcje.

Wody toaletowe

Perfumy, wody toaletowe itd.- skład i rodzaje.

Perfumy składają się z mieszaniny olejków zapachowych, rozpuszczalnika, środków wzmacniających i homogenizujących. 

1. Olejki zapachowe – w zależności od ilości rozpuszczalnika wyróżnia się ekstrakty perfum, wody perfumowane i wody toaletowe. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z perfumami Avon, czy innej firmy to w celu zastosowania nazwy np. „woda perfumowana” musi ona zawierać odpowiednie stężenie olejków. Na tej podstawie wyróżniamy następujące preparaty zapachowe:

  • ekstrakt perfum – zawartość olejków zapachowych 44-60%,
  • perfumy właściwy – 15-43%, są najbardziej wydajne, zapach rozwija się w nich powoli i dłużej utrzymuje na skórze, nawet do kilku dni, wraz z ekstraktami perfum stanowią najwyższą półkę cenową.
  • wody perfumowane – 10-20%, są intensywne i trwałe, zapach potrafi utrzymywać się nawet do 9h, polecane na wieczór, są droższe niż wody toaletowe, oznaczenie EDP (Eau De Parfum).
  • wody toaletowe – 5-15%, są lekkie i świeże, idealne do odświeżania w ciągu dnia, utrzymują się na skórze do 4h, oznaczenie EDT (Eau De Toilette).
  • wody kolońskie -3-8%, dedykowane głównie mężczyznom, zapach utrzymuje się 2-3h, idealne dla ludzi aktywnych i sportowców, oznaczenie EDC (Eau De Cologne).
  • wody odświeżające – 1-3%, nie nadają mocnego i wyraźnego zapachu, pełnią funkcję odświeżającą np. mgiełki zapachowe

Warto również znać tłumaczenie słowa „Eau de”. Z języka francuskiego oznacza ono „Woda”, czyli wyrażenie np. „Eau De Toilette” możemy teraz w łatwy sposób przetłumaczyć jako „Woda toaletowa”:)

2. Środki wzmacniające – same w sobie nie posiadają intensywnego zapachu, ale mają zdolność wzmacniania zapachu olejków stosowanych w perfumach

3. Środki homogenizujące – zapewniają trwałość uzyskanej mieszaniny. Zapobiegają jej rozwarstwieniu.

Właśnie mieszanina olejków i środków zapachowych nazywana jest kompozycją zapachową i decyduje o zapachu kojarzącym się z konkretną marką perfum, np. perfumami Avon.

Woda toaletowa Avon

Trzy podstawowe nuty zapachowe perfum.

Wszystkie perfumy składają się głównie z trzech nut zapachowych: głowy, serca i głębi.

  • nuta głowy – wyczuwalna jest jako pierwsza i utrzymuje się na skórze do kilkunastu minut. To ona decyduje o naszym pierwszym wrażeniu na temat zapachu. W jej skład wchodzą najświeższe i najdelikatniejsze aromaty. Znajdziemy tutaj lekkie nuty kwiatowe, cytrusowe czy owocowe.
  • nuta serca – to środek perfum i utrzymuje się na skórze do kilku godzin. Jest uzupełnieniem pozostałych dwóch nut i decyduje o charakterze całego zapachu. Wyróżniamy tu nuty drzewne, kwiatowe i korzenne.
  • nuta głębi – jest najmniej intensywna i rozwija się najwolniej, ale na skórze utrzymuje się najdłużej. Odpowiada za trwałość kompozycji. Znajdziemy tutaj aromaty, które mają zdolność wydobywania innych zapachów np. wanilia, piżmo, paczula, czy ambra.

Dlaczego warto wybrać perfumy Avon?

Perfumy Avon tworzą światowej sławy perfumiarze np. Ariana Medina (twórczyni zapachów Avon Luck), Christopher Sheldrace (Avon Perceive), czy Calice Becker (Avon Far Away Gold). Dzięki nim powstają niesamowite kompozycje, którym nie można się oprzeć.

Zapachy Avon dzięki starannie dobranym składnikom charakteryzują się także najwyższą jakością. Płatki jaśminu są zbierane o świcie i dzięki temu zawierają najwięcej zapachu. Nadają one perfumom Avon kwiatowy i bogaty aromat. Wanilia, która pochodzi z Madagaskaru, stosowana jest w kompozycjach słodkich i orientalnych. Składnikiem premium jest występująca tylko na terenach wysokogórskich czarna orchidea. Jej purpurowe płatki nadają waniliowy aromat. Na uwagę zasługuje także złota gardenia, która dodaje zapachom Avon zmysłowości i tajemniczości. Ten kwiat pochodzi z wysp Polinezji Francuskiej.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł wzbogaci Waszą wiedzę na temat naszych zapachów. Zapraszamy do komentowania artykułu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top