Współpraca z Avon Polska

Współpraca z Avon Polska

Dlaczego warto współpracować z Avon

Jako Lider Avon, często spotykam się z pytaniami, jak wygląda współpraca z Avon i na czym polega? Na początek warto wyjaśnić, jak działa firma Avon. W porównaniu do innych firm sprzedających kosmetyki, Avon nie posiada swoich sklepów stacjonarnych. Nie rozprowadza także swoich kosmetyków w drogeriach.  Sklepy firmowe Avon, które znajdują się w Polsce, są dostępne tylko dla osób zarejestrowanych jako konsultantka Avon. W tej sytuacji pozostają nam dwie możliwości:
 1. Kupujemy wybrany produkt od Konsultantki Avon. Wówczas obowiązuje nas z reguły cena katalogowa. Jak to zrobić? Jeżeli chcemy odebrać zamówiony produkt samodzielnie, to warto skontaktować się z konsultantką Avon z naszego rejonu. W łatwy sposób możemy sprawdzić kontakt do konsultantki w swojej okolicy przez specjalną wyszukiwarkę tutaj. Towar odbierzesz samodzielnie od konsultantki zostanie on do Ciebie dostarczony. Wszystko już zależy od tego jak umówisz się ze sprzedającym. Możesz również skorzystać z iKatalogu i zamówić wybrany produkt z dostawą do domu np. kurierem.
 2. Rejestrujemy się jako konsultantka Avon i kupujemy kosmetyki z rabatem min 15%. W tym przypadku wiele osób ma obawy i zastanawia się, na czym będzie polegała rola ambasadorki Avon? Czy nie będzie to zbyt duże zobowiązanie? Czy nie będzie wywierana presja w celu coraz większej sprzedaży? Rejestrację w Avon możemy potraktować jak rejestrację w sklepie online. Nie zobowiązuje ona nas do regularnych zakupów, a zamówienie możesz złożyć na dowolną kwotę. Oczywiście każdej firmie zależy, żeby ich klienci kupowali jak najwięcej. Dlatego dla swoich nowych klientów Avon przygotowuje kuszące oferty. Np. Program dla nowych Ambasadorek lub przesyła informacje na temat promocyjnych ofert zakupowych. Możesz oczywiście nie wyrazić zgody na przesyłanie informacji marketingowych np. temat promocji.
  Jeżeli po rejestracji uznasz, że nie chcesz dokonywać zakupów w Avon, możesz po prostu tego nie robić. Po roku Twoje konto przestanie być aktywne.

Opinie na temat współpracy z Avon

W internecie spotykamy różne opinie osób, które zostały Konsultantkami i Liderkami. Przed przedstawieniem najbardziej popularnych opinii warto poznać strukturę firmy. Avon swoją sprzedaż opiera na swoich Liderach oraz na Konsultantkach. Można porównać to do tradycyjnych sklepów. Czyli jest producent (Avon), który swoje towary dostarcza do sklepów (konsultantki), które są koordynowane przez swoich opiekunów (Liderów). Liderzy Avon także sprzedają kosmetyki swoim klientkom. Dzięki takiej strukturze nie są potrzebne sklepy stacjonarne. Pozwala to z pewnością znacząco obniżyć ceny produktów.

 Błędne i często powtarzane opinie o Avon:

 • Konsultantki oraz Liderzy Avon muszą osiągać coraz większe poziomy sprzedaży i wywierana jest na nich duża presja.
  Rejestrując się w Avon nie jesteśmy do niczego zobowiązani. Wszystkie działania podejmujemy dobrowolnie. Zdarza się, że Liderzy wywierają presję na swoje konsultantki, żeby ich zakupy były jak największe. Należy jednak pamiętać, że nie jest to relacja szef-pracownik. W przypadku konsultantek Avon jedyną konsekwencją niskiej sprzedaży lub jej braku są niższe zarobki. Co zrobić, jeżeli nasz Lider Avon jest zbyt nachalny? W takim przypadku można zmienić swojego Lidera. Sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku Liderów, czyli osób, które chcą aktywnie działać i zwiększać sprzedaż. W zależności od wielkości sprzedaży oraz liczby konsultantek w zespole, znajdują się wyżej w strukturze Avon. Tym samym mogą więcej zarobić. Jednak w dalszym przypadku konsekwencje nie są duże i w sumie oczywiste. Jeżeli nasze obroty spadają, a nowe osoby nie wstępują do naszego zespołu, to zarabiamy mniej i spadamy z poziomów sprzedaży. Nie musimy się jednak przed nikim tłumaczyć, czy np. składać rezygnacji z pracy w Avon. Należy pamiętać, że Liderzy nie są pracownikami Avon i nie łączy ich umowa o pracę.
 • Współpraca z Avon jest mało opłacalna.
  W tym przypadku wszystko zależy od naszego zaangażowania. Jeżeli są osoby, które chciałby zarabiać dużo i jednocześnie wkładać w swoją pracę niewiele wysiłku to faktycznie można tak powiedzieć. Moim zdaniem Avon daje duże możliwości na dodatkowe zarobki nawet dla osób, które traktują to jako zajęcie dodatkowe. Jednak tak jak w każdym przypadku trzeba mieć pewne doświadczenie i wiedzieć jak to robić. W przypadku Ambasadorek, które chciałby zostać Liderkami aktywnie pokazujemy w jaki sposób pozyskać nowe konsultantki. Dajemy im do dyspozycji także narzędzia ułatwiające pracę.
 • Współpracując z Avon jako Lider muszę organizować spotkania w celu zdobywania nowych konsultantek”.
  Czy to jest na pewno prawda? Jak wygląda współpraca z Avon obecnie? Kilka lat temu faktycznie pozyskanie nowych konsultantek wymagało organizacji bezpośrednich spotkań. W dobie rozwijającego się internetu wygląda to zupełnie inaczej. Jak widzisz trafiałaś/eś na moją stronę www bez bezpośredniego spotkania. Możliwe, że także zarejestrowałaś/eś się w Avon przez formularz rejestracyjny Avon na tej stronie. Obecnie internet to najlepszy i najmniej nachalny sposób na przekonanie nowych osób na rejestrację w Avon. Dlaczego? Ponieważ osoby, które nawiązały kontakt z Avon same szukały informacji na ten temat.  

Jakie są Wasze doświadczenia z Avon? Wszystkich chętnych zapraszam do podzielenia się swoimi opiniami także na temat współpracy z Liderami. Zostaw komentarz lub napisz do nas na kontakt@twojavon.com.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top